26.09.2021

Dobrý začátek

V metodice Dobrý začátek jsou proškoleny pedagogové ze tříd Rybičky, Čertíci, Kašpárci  a Vodníčci. Díky společnému sdílení pedagogů a postupnému doškolování je metodika zaváděna a využívána na všech třídách mateřské školy.

Metodika se zaměřuje na rozvoj sociálních a emočních kompetencí malých dětí. Metodika je určená pro mateřské školy a neformální předškolní zařízení.

METODIKA

• Je inkluzivní: Je určena pro všechny děti včetně dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Vede děti ke kooperativnímu jednání. Je účinná u dětí s potížemi v chování.
  • Je návodná: Představuje konkrétní způsoby práce v oblasti podpory sociálních a emočních kompetencí dětí ve věkovém rozmezí zhruba od 2 do 7 let.
  • Je ověřená: Tato metodika je v zahraničí ověřována více než 30 let a má prokázané pozitivní dopady na chování dětí i rodičů. Schola Empirica s metodikou pracuje od roku 2011.
  • Zahrnuje / angažuje rodiče: Zaměřuje se na společné působení a komunikaci pedagogů a rodičů.

HLAVNÍ TÉMATA

• Navazování a udržování dobrých vztahů mezi učiteli a rodiči
  • Soužití ve třídě, budování důvěry, vztahů a komunikace
  • Pozitivní pozornost, uznání, a chválení dítěte, podpora vhodného a kooperativního chování