Greelco-logoLogo-erasmus

GREELCO

GREELCO -  Green Learning Community, je projekt Evropské unie Erasmus+ zahrnující partnerství 11 organizací, z nichž osm jsou mateřské školy.

Proč GREELCO

Nedávná zkušenost s pandemií COVID-19 vyústila v „profesionální izolaci“ mnoha praktiků, protože se značně snížily možnosti vzájemného propojování a sdílení praxí. Ukázalo se také, že je třeba posílit digitální dovednosti profesionálů. Kombinace těchto dvou faktorů inspirovala myšlenku vytvoření plodných mezinárodních výměn, které by mohly prostřednictvím virtuálních studijních návštěv oslovit větší počet zainteresovaných odborníků z praxe.

Hlavní cíl

Celkovým cílem GREELCO je vytvořit online vzdělávací komunitu, která spojuje odborníky v oblasti vzdělávání a péče v raném dětství a nabízí jim příležitost zlepšit své digitální kompetence, sdílet své odborné znalosti a také reflektovat a zlepšovat svou praxi.

Jak to GREELCO udělá?

Projekt nejprve posílí odborníky na vzdělávání a péči v raném dětství v oblasti digitálních kompetencí tím, že odborníkům z mateřských škol z osmi zemí umožní vytvořit soubor videí představujících jejich instituce a pedagogické postupy. Každá mateřská škola tak bude moci uspořádat virtuální studijní návštěvu za účelem výměny zkušeností a reflexe praxe s dalšími odborníky z mateřských škol.
Videa a virtuální studijní návštěvy budou přístupné dalším odborníkům na vzdělávání a péči v raném dětství na digitální platformě GREELCO, která bude brzy k dispozici.

Kdo je zapojen?

Platforma GREELCO je otevřena k registraci!

platforma Greelco

Projekt Green Learning Community (GREELCO) spouští svou platformu, která slouží jako online komunikační a kooperační centrum, jež propojuje odborníky v oblasti předškolního vzdělávání a péče v celé Evropě a nabízí jim možnost zlepšit své digitální kompetence, sdílet své odborné znalosti a reflektovat svou praxi.

Platforma, kterou vyvinul partner projektu GREELCO, skupina DAISSy z Hellenic Open University (HOU), je otevřena všem mateřským školám a odborníkům v oblasti předškolního vzdělávání. Protože zahajujeme novou éru možností spolupráce, zveme vás, abyste se zaregistrovali a stali se součástí naší živé komunity GREELCO!

Proč se u nás registrovat?
1. Spojte se a spolupracujte: GREELCO není jen platforma, je to společné místo pro propojení a sdílení vašich nápadů! Spolupracujte na projektech, sdílejte své postřehy a staňte se součástí dynamické sítě, která věří v sílu kolektivní kreativity.

2. Získejte přístup k webovému semináři GREELCO: Webinář Green Learning Community (GREELCO) vám poskytne všechny potřebné znalosti i pokyny a technické instrukce, jak připravit a vytvořit video pedagogických postupů aplikovaných ve vaší mateřské škole! Webinář se zaměřuje na potřeby učitelů mateřských škol, vychovatelů, vedoucích pracovníků předškolních zařízení a odborníků v oblasti předškolního vzdělávání a péče (Early Childhood Education and Care - ECEC) v celé Evropě.

3. Exkluzivní příležitosti: Registrací u nás získáte přístup k exkluzivním příležitostem a událostem! Získejte aktuální informace o nejnovějších trendech, účastněte se online studijních návštěv a buďte v čele inovací. Všichni registrovaní se budou moci zúčastnit již uskutečněných studijních návštěv a budou mít k nim přístup a budou informováni o nadcházejících návštěvách, které budou k dispozici jak naživo (prostřednictvím služby Zoom), tak na vyžádání (ve formátu videa).

Připojte se k nám již nyní a začněte spolupracovat a inovovat se svými kolegy.

Těšíme se, že vás přivítáme v komunitě GREELCO!